Podłogi drewniane
Podłogi drewniane są piękne. Drewno jest materiałem żywym z dużą dozą elegancji o wszechstronnym zastosowaniu. Jest wiele materiałów, które imitują drewno, ale żadne z nich nie ma takiego ciepła i nastroju. Prawdziwe drewno przynosi część lasu do Twojego domu i doskonale harmonizuje z przedmiotami i meblami. Proszę śmiało kierować pytania na email lub bezpośrednio na telefon związane z grubością, szerokością i długością wybranych elementów drewnianych.

Parkiet lity
Parkiet i mozaika to klasyka, która sprawdzi się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Produkty wytwarzane są najczęściej bez fazy na krawędzi klepki, umożliwia to po zamontowaniu i polakierowaniu lub podłogi uzyskanie gładkiej jednorodnej płaszczyzny. Elementy o wymiarze mniejszym niż w przypadku desek można ułożyć na różne sposoby, uzyskując w ten sposób oryginalny efekt, który doda pomieszczeniom charakteru. Parkiety drewniane wytwarzane są już od wielu lat z różnych gatunków drewna, czasem poddając je różnym procesom fizykochemicznym. O wyborze rodzaju drewna na parkiet decydują głównie: kolor drewna oraz jego twardość i odporność na zmiany wilgotności i temperatury. Praca z litym drewnem umożliwia komponowanie go w dowolne formy lub mieszanie i dowolne łączenie różnych gatunków. Twardość drew­na mierzona jest w ska­li Brinella. Dziś odchodzi się już od parkietów i mozaiki wykonanych z drewna litego. Większą popularnością cieszą się parkiety warstwowe.

Deska lita
Deska lita swoimi właściwościami i charakterem zbliżona jest do litego parkietu. Różnica zdecydowanie polega na gabarytach elementów. Deski z uwagi na większą szerokość i długość w porównaniu z parkietem o wiele lepiej prezentują się na większych przestrzeniach.

 
Mozaika
Mozaiki drewniane podzielić możemy na dwa zasadnicze elementy. Pierwszym są mozaiki tradycyjne lamelowe, bez pióra i wpustu znane od lat występują w formie rombów, kwadratów lub innych mniejszych elementów układanych we wzory lub naprzemiennie w szachownicę. Drugim rodzajem są tak zwane mozaiki przemysłowe. Produkowane z drewna krajowego lub egzotycznego z elementów cieńszych a dłuższych. Montaż możliwy jest zarówno w szachownicę jak i naprzemiennie z pojedynczych detali. Układanie osobno elementów o szerokości około 1,5cm  przysparza wykonawcy o wiele więcej pracy niż przy montażu parkietu jednak efekt jaki się dzięki temu uzyskuje jest jedyny w swoim rodzaju.

 
Podłogi warstwowe
Dzięki swojej budowie i odpowiedniej technologii produkcji podłogi warstwowe świetnie sprawdzają się na ogrzewaniu podłogowym. Parkiet ten nazwę swą zawdzięcza swojej budowie, klejony jest z dwóch warstw drewna za pomocą specjalnego kleju. Warstwy te leżą w stosunku do siebie prostopadle, co zapobiega naturalnym naprężeniom i wypaczaniu drewna. Podłogi warstwowe występują zarówno w formie szerokiej i długiej deski jaki i węższej i krótszej klepki parkietowej. Zastosowanie takiej technologii pozwala na wykonanie stabilnej klepki parkietowej o bardzo małej grubości. Najczęściej spotykane grubości parkietów dwuwarstwowych to 12, 14, 15 mm.


Klepki
Elementy parkietu są szlifowane na najwyższej klasy maszynach, co powoduje, że w efekcie końcowym otrzymujemy gładkość powierzchni i równość na złączach z tolerancją 0,05 mm. Ich powierzchnia nie wymaga cyklinowania, bardzo często jest również polakierowana. Na pojedynczej klepce znajduje się 5-7 warstw lakieru utwardzanego promieniami UV lub kilkoma warstwami oleju. Dzięki tej technice nanoszenia lakieru uzyskujemy powierzchnię perfekcyjnie pomalowaną oraz wielokrotnie przewyższającą jakościowo powierzchnię lakierowaną metodą tradycyjną.

 
Deski
Deski wykonywane i wykańczane są w sposób identyczny jak klepki z różnicą w rozmiarze. Zastosowanie desek daje wspaniały efekt przy większych powierzchniach. W otwartych pokojach czy salonach gdzie zaobserwować można cały niepowtarzalny urok naturalnego drewna w okazałym dużym elemencie.
 
Jodełki
Coraz większą popularnością w ostatnich latach cieszy się również wzór jodełki zarówno francuskiej jak i angielskiej. Zastosowanie tego typu ułożenia parkietu daje charakterystyczny i niebywały wygląd w zależności od konta padania światła.
 
Elementy postarzane
Aby uzyskać efekt starej podłogi należy z deski usunąć najbardziej miękkie części usłojenia i niejednokrotnie poddać ją celowym, nieregularnym uszkodzeniom mechanicznym. Dzięki temu powierzchnia deski pozostanie nieregularna pełna ułomności i zagłębień. Dzięki zastosowaniu specjalnych substancji drewno patynuje się w czasie i zmienia się już po zamontowaniu w okresie do kilku miesięcy aż uzyska właściwy dla siebie docelowy kolor.

 
Klasy i formy wykonania
Szczotkowanie – pozwala na uzyskanie efektu postarzenia drewna. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które obawiają się o widoczne ślady użytkowania – dzięki takiemu rozwiązaniu będą mniej zauważalne.
Termowanie – jest to obróbka termiczna, dzięki której drewno staje się bardziej odporne na niekorzystne działanie wody i wilgoci, a tym samym redukuje, a nawet eliminuje rozwój grzybów oraz bakterii. Zmienia również barwę – wykorzystanie tej metody sprawia, że jest ona dużo ciemniejsza.
Barwienie – dzięki temu Twój parkiet może uzyskać niepowtarzalny i indywidualny kolor. Istnieje szeroki wybór bejc do drewna lub olejów w unikalnych kolorach.
Fazowanie – polega na odpowiednim załamaniu krawędzi desek. Dzięki temu Twoje pomieszczenie optycznie powiększy się i nabierze wyjątkowego charakteru. Oferujemy fazowanie dwustronne oraz czterostronne.
 
Klasa select - Kolorystyka zbliżona, słój dowolny, małe sęki szpilkowe, dopuszczalny minimalny błyszcz, nadaje się na ogrzewanie podłogowe.
Klasa natura - Kolorystyka zróżnicowana, słój dowolny, dopuszczalna biel krawędziowa do 10% szerokości jednego elementu, sęki zdrowe i szpachlowane o wielkości około 1 cm, dopuszczalny błyszcz.
Klasa rustical - Kolorystyka zróżnicowana, słój dowolny, dopuszczalna biel krawędziowa do 15% szerokości jednego elementu, sęki zdrowe i szpachlowane bez ograniczeń, dopuszczalny błyszcz.