Wkręty Spax
 

Wkręty Spax zostały specjalnie zaprojektowane do montażu deski tarasowej. Ich kształt i forma to wynik pracy projektantów i inżynierów, który pozwolił na wyprodukowanie wkrętu o optymalnym kształcie, ułatwiającym montaż desek i odpornego na warunki atmosferyczne. . Wkręty o wytrzymałości na zrywanie powyżej 500 kg, wykonane z nierdzewnej stali szlachetnej A2 II lub A4, odpornej na sól i warunki atmosferyczne. Specjalnie zaprojektowane końcówki wkrętów oraz gwint pozwalają na łatwe wkręcanie bez uszkadzania włókien drzewa, zmniejszają również ryzyko pęknięć podczas dokręcania.

 Wkręty Spax-D Ø 5mm mogą być wykorzystywane do montażu deski dowolnej szerokości i grubości do 55mm.

Główka cylindryczna, gniazdo SPAX T-STAR plus ze szpicem SPAX CUT, gwintem dociągającym, pokryty powłoką zmniejszającą tarcie.
Zaleta gwintu SPAX z profilem falistym w porównaniu ze zwyczajnymi gwintami polega na tym, że wkręt z profilem falistym łatwiej rozdziela włókna materiału. Działa podobnie jak nóż z ostrzem falistym. Wkręt SPAX z profilem falistym na gwincie w połączeniu ze szpicem SPAX 4CUT pozwala na pracę bez nawiercania (dotyczy drewna miękkiego).


Szpic SPAX 4CUT umożliwia wkręcanie bez nawiercania (w drewnie miękkim). Umożliwia to specjalny szpic. Czworokąt wypiera włókna drewna skutecznie hamując jego rozwarstwianie i pękanie przy brzegach oraz redukując moment wkręcający. Przy twardym drewnie zalecane jest nawiercanie mimo zastosowania wkrętów ze szpicem SPAX 4CUT.


Gniazdo SPAX T-STAR plus ma wszystkie zalety gniazda SPAX T-STAR (brak efektu Cam-out, minimalizacja siły nacisku, wyższe momenty obrotowe). Dodatkowo gniazdo to ma otwór pod powierzchnią główki wkręta, w który dokładnie wchodzi bit SPAX T-STAR plus. Służy to optymalnemu przeniesieniu sił, wysokiej wytrzymałości bita SPAX T-STAR plus i perfekcyjnemu dopasowaniu. Praca staje się bezproblemowa, ponieważ wkręt jest znacznie lepiej prowadzony i nie wypada.
Stosowanie (zaleca się nawiercanie twardego drewna)

Wkręty Spax-D występują równiez w kolorze starego złota co czyni je niewidocznymi na powierzchni drewna lub brązowego kompozytu.

 Wkręty Spax wykonane ze stali nierdzewnej A4 (III), odporne na działanie kwasów i soli. Idealne przy chlorowanej wodzie basenów
i na terenach nadmorskich.