Tigerwood
Drewno o wspólnej nazwie handlowej Tigerwood (Astronium) pozyskiwane jest z około dziesięciu gatunków drzew wystepujących w Ameryce Południowej i Środkowej - stąd jego wysoka zminność kolorystyczna od pastelowej, jednolitej barwy po drewno z ciemnymi smugami. Astronium to drzewa niewielkie lub sredniej wielkości. Osiągają wysokość od 15 do 35m przy średnicy od 0,4 do 1m. Pnie są cylindryczne d0 wysokości 14-25m pozbawione gałęzi. Typ struktury rozpierzchłonaczyniowy, naczynia średniej wielkości rozmieszczone pojedynczo lub w niewielkich zgrupowaniach, widoczne gołym okiem. Twardziel jest zróżnicowana kolorystycznie: jednolita barwa pastelowa brązowa lub  bardziej cenione drewno z ciemnymi czekoladowobrązowymi lub nawet czarnymi smugami.
 

Tigerwood to drewno bardzo ciężkie o gęstości 880 kg/m3. Jest też jednym z najtwardszych gatunków drzew o bardzo dobrych parametrach fizycznych. Łatwe w obróbce oraz konserwacji, jednakże z natury nie przyjmuje on żadnych "cieczy", dlatego podczas konserwacji zalecane jest tylko nałożenie bardzo cienkiej warstwy oleju impregnującego. Odporne na atak grzybów i owadów, wymaga nawiercania.

Wysoka odporność na ścieranie predystynuje to drewno do produkcji podłóg, tarasów i chodników w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Doskonale sprawdza się w mocno obciążonych nawierzchniach w ciągach komunikacyjnych centrów handlowych i nawierzchniach przemysłowych. Chodniki takie mają trwałość 25-30 lat.  Wykonuje się też z niego elementy konstrukcyjne budynków, podkłady kolejowe oraz służy jako materiał szkutniczy.

Najczęściej spotykane wymiary desek tigerwood

21x120 mm
25x145 mmm

Długości 1800-4880 mm